fbpx
Posted in Suuhügieen

Hambaharjad alates sünnist kuni 3+, millised siis täpsemalt?

Beebidele, kellel veel hambaid ei ole või kellel on hambaid veel väga vähe, soovitame kasutada näpuhambaharjasid.

Miks alustada nii varakult, kui hambaid isegi ei ole veel?

Aga just selle pärast, et tekitada harjumust.

Järgmine samm iseseisvuse poole, on beebide hammaste tuleku hambahari. Hari annab beebile võimaluse iseseisvalt katsetada, millised piirkonnad vajavad leevendust ning samuti aitab hoida puhtana õrnad hambad ja igemed. Tegemist on pehmete silikoonist harjastega ja ümara käepidemega, et beebi saaks mugavalt hammaste pesemisega toimetada.

Aastasel lapsel on juba vastavalt vajadusele valida kahe erineva toote vahel, silikoonist harjadega ja meie kõige uudsem toode 360° hambahari õppimiseks või tavaliste, kuid väga pehmete harjastega hambaharja vahel.

360° hambaharjal, nagu ka nimi ütleb, on silikoonist harjased, mis ei ole vaid ühelpool harja, vaid ümberringi. Harjaste funktsioon aitab beebil orienteeruda suus paremini, et hambakesed kõik ilusti harjatud saaks. Tavalisel väikestele kätele disainitud harjade komplektil on küll tavalised harjased, kuid ekstra pehmed ja samuti õrnad väikese suu ja igemete vastu. Tavalise hambaharja komplekti kuuluvad kaks erineva pikkusega harja, nii saab näiteks ka lapsevanem aegajalt salaja lapse suu üle pesta teise harjaga. Mõlemad harjad on varustatud ka võruga, mis takistab harja liiga sügavale kurku sattumist.

2 aastane laps on juba väga teadlik, ning tema jaoks on hammaste pesemine juba täitsa tuttav tegevus. Marcus &Marcusel on pakkuda ülimalt mugava käepidemega hambahari, millel on vahetatavate harjastega pea, et muuta hari loodussõbralikumaks. Harjad on jällegi väga pehmed ning sobivad õrnalt hammaste puhastamiseks hambaid rikkumata. Tulemas on ka samasugune hari silikoonist otsikuga, nii saab valida, kumb hari lapsele mugavam on.

3+ vanuses lapsed võivad äratada huvi elektrilise hambaharja vastu, eriti siis, kui peres on kasutusel veel kellegil elektriline hambahari. Marcus Marcus elektriline hambahari on lapsele ohutu ning otsik ise ei keerle, vaid on kergelt vibreeriv. See aitab vältida hammaste tugeva harjamise ning hammaste pealispinna kahjustamise. Hari vibreerib 2 minutit ning iga30 sekundi tagant muutuva intervalliga.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
et